Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2013

Data 03-04-2013

Tagi:

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2013 jest nadciśnienie tętnicze, a hasłem „Zdrowe bicie serca”. Informacje związane z tą tematyką są zamieszczane na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) www.who.int oraz na stronach Regionalnych Biur WHO. W ramach inauguracji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 01.02.2013 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie odbyło się szkolenie dla pracowników Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej  Państwowej Inspekcji Sanitarnej woj. warmińsko-mazurskiego oraz dla słuchaczy kierunku „opiekun medyczny” z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie. W programie szkolenia znalazły się następujące zagadnienia:

  1. Epidemiologia i profilaktyka nadciśnienia tętniczegoprezentacja
    (st.asystent Aleksandra Wasilewska, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie)
  2. Diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego prezentacja (lek. med. Mateusz Tyllo, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie)
  3. Żywieniowa profilaktyka nadciśnienia tętniczego (dr hab. inż. Katarzyna Przybyłowicz, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)
  4. Mierzenie ciśnienia tętniczego w warunkach domowych (mgr Beata Rapacka, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nidzicy).

INFORMACJE PRZYDATNE DLA KAŻDEGO: