Kampania ” WRÓĆ BEZ HIV” w Giżycku

Data 22-07-2016

3„Kocham wolny styl, kocham sny, kocham życie ” / cyt; Zeus/… to jedno z haseł projektu w zakresie edukacji i promocji zdrowia publicznego, realizowanego przez Mazurską Fundację Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenia”, w czasie wakacji na terenie powiatu giżyckiego, przy którym Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej współpracowała.
Na tablicach edukacyjnych zostały umieszczone:
– hasła bezpośrednio nawiązujące do profilaktyki HIV,
– hasła propagujące „ czysty” powrót z koncertu do domu,
– pozytywne cytaty znanych artystów, idoli młodzieży z utworów HIP – HOP afirmujących życie, uczucia, miłość.
Zapraszamy w Giżycku – na Pl . Piłsudskiego, Aleję I Maja, Warszawską , Białostocką, Wodociągową, I Dywizji im. T . Kościuszki.
Celem Kampanii Zdrowotnej „Wróć bez HIV” jest uświadomienie, jakie ryzyko niosą ze sobą nieprzemyślane sytuacje, które mogą się przytrafić młodym uczestnikom imprez masowych w czasie wakacji, podczas koncertów; edukacja i profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową w tym zakażeń HIV, skierowana do młodych ludzi uczestniczących w imprezach masowych, takich jak festiwale muzyczne, a także dyskoteki i kluby nocne.
Zapraszamy – młodzież, rodziców, opiekunów, uczestników wakacyjnych imprez i festynów do włączenia się w kampanię, której celem jest ograniczenie liczby zakażeń HIV, zwiększenie świadomości dotyczącej konsekwencji podejmowania ryzykownych zachowań.
Zadanie sfinansowano ze środków Powiatu Giżyckiego i budżetu Miasta Giżycka, realizowane w partnerstwie ze Spółdzielnią Socjalną ”Mixgraf – Studio Reklamy”.

410578 (2)