Konkurs plastyczny „Młodość wolna od tytoniu” w Elblągu

Data 04-06-2019

Konkurs plastyczny „Młodość wolna od tytoniu” zorganizowanych w ramach Światowego Dnia Bez Tytoniu został rozstrzygnięty. W konkursie o tematyce antynikotynowej wzięły udział dzieci i młodzież z Elbląga oraz powiatu elbląskiego. Głównym celem konkursu, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, było  zachęcenie uczniów do promowania zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
Otwarcie wystawy pokonkursowej, podsumowanie oraz rozdanie nagród i dyplomów  laureatom odbyło się 31 maja o godz. 11.00 w holu głównym Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
Do PSSE w Elblągu wpłynęło 66 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych. Konkurs miał charakter powiatowy, a udział w nim był bezpłatny.
Komisja konkursowa, po analizie prac konkursowych, postanowiła wyłonić laureatów oraz wyróżnionych.
W kategorii klas IV-VI: I miejsce – Julii Garbaczewskiej ze Szkoły Podstawowej w Błudowie,  II miejsce – Mai Lewkowicz ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu, III miejsce – Patrykowi Kisielowi ze Szkoły Podstawowej w Młynarach.
Wyróżnienia: Julii Hainisch ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Elblągu, Kornelii Kwapisz ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Elblągu, Piotrowi Niemczykowi ze Szkoły Podstawowej w Milejewie.
W kategorii klas VII-VIII: I miejsce – Julii Pośpiech ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, I miejsce – Julii Zagórskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Elblągu, II miejsce – Julii Kopanii ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Elblągu, III miejsce – Katarzynie Sosnowskiej ze Szkoły Podstawowej w Godkowie.
Wyróżnienia: Katarzynie Animuckiej ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu, Gabrieli Jaczewskiej ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, Roksanie Jurgielewicz ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu, Oliwierowi Kobylarzowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowakowie, Nataszy Koniecznej ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Elblągu.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Rotary Club Elbląg Centrum, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Państwową Inspekcję Sanitarną.