Obchody 100-lecia Inspekcji Sanitarnej w Szczytnie

Data 01-07-2019

W ramach obchodów „Tygodnia zdrowia” Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczytnie przygotowała wiele działań kierowanych do mieszkańców powiatu szczycieńskiego.
Pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej przeprowadził zajęcia edukacyjne nt. „Suplementy diety” dla studentów Uniwersytetu III Wieku w Szczytnie oraz zajęcia edukacyjne nt. „Dopalaczy” dla uczniów Szkoły Podstawowej im. „Orła Białego” w Szczytnie.
W Urzędzie Miasta w Szczytnie zorganizowano Punkt Promocji Zdrowia, w którym udzielano porad i rozdawano materiały edukacyjne z zakresu profilaktyki  chorób odkleszczowych,  tytoniowej i  HIV. Pracownik PZ i OZ  dokonywał pomiaru tlenku węgla w płucach, a pielęgniarka z NZAOZ „VITA-MED” w Szczytnie mierzyła ciśnienie krwi  mieszkańcom Szczytna.W ramach obchodów 100 lecie Służb Sanitarnych w  lokalnej gazecie „Kurek Mazurski” ukazał się artykuł dotyczący historii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie.
Odbyło się spotkanie z byłymi  pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczytnie Pani Grażyna Sosnowska  przedstawiła  prezentację nt. „Rys historyczny Służb Sanitarnych, ze szczególnym uwzględnieniem historii PSSE w Szczytnie”. W spotkaniu uczestniczyła Pani Bożena Najda wicedyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, która odczytała w imieniu Warmińsko-Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Pana Janusza Dzisko list, w którym złożył wyrazy uznania i jak najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników i osób związanych z Państwową Inspekcją Sanitarną powiatu szczycieńskiego.