O zdrowiu i bezpieczeństwie dla najmłodszych w powiecie giżyckim

Data 13-09-2019

W piątek, 6 września uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III Szkoły Podstawowej w Bystrym uczestniczyli w spotkaniu z pracownikiem Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Adrianą Banaszkiewicz-Gałas i dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Giżycku: asp. Joanną Urbanowicz i asp. Edytą Zalewską.
Na spotkaniu pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku omówił tematy związane ze zdrowym odżywianiem oraz o konieczności dbania o higienę mycia rąk i osobistą. Poruszono również kwestię środków zastępczych, które niestety również mogą trafić do najmłodszych. Uczniowie klasy I otrzymali ulotki dla rodziców z informacją jak właściwie przygotować miejsce do nauki oraz czym się kierować przy zakupie plecaka szkolnego.
Funkcjonariuszki przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcały do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Ponadto policjantki przestrzegały przed rozmową z osobą nieznajomą, przyjmowaniem od niej prezentów. Zwrócono także uwagę na konieczność podróżowania w fotelikach samochodowych z właściwie zapiętymi pasami bezpieczeństwa.
Dzieci  aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
Mamy nadzieję, że zdobyte informacje znajdą zastosowanie w praktyce i przyczynią się do poprawy zdrowia i bezpieczeństwa młodego pokolenia.