Obchody Światowego Dnia Mycia Rąk w Gołdapi

Data 18-10-2019

Mycie rąk z użyciem mydła i wody, to jedna z najbardziej dostępnych i efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej.
11 października pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi, by przekazać im jak prawidłowo należy myć ręce. Natomiast 15 października do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi, w ramach poznania ciekawych zawodów oraz obchodów Światowego Dnia Mycia rąk przyszli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Gołdapi.
Z okazji przypadającego na ten dzień święta uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie dla zdrowia mają czyste ręce, jak należy prawidłowo myć ręce, po jakich czynnościach musimy koniecznie umyć ręce.
Kolejnym etapem odwiedzin dzieci, było zwiedzenie miejsca pracy swoich rodziców. W trakcie zwiedzania każdy pracownik Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej opowiedział dzieciom na czym polega jego praca. Dzieci dowiedziały się jak i dla czego badamy wodę, w jakich warunkach przechowuje się  szczepionki oraz to, że w tym roku obchodzimy 100-lecie działalności Służb Sanitarnych i 65-lecie powstania Inspekcji Sanitarnej.